Képjavítás
Az automatikus képjavítás a képadatokon különböző kiigazításokat végez a kép megjelenésének javítása céljából. A legfontosabb képjavítási lépések az expozíciókorrekció és a színtévesztés korrekciója, amelyek a teljes kép fényerejét és színét változtatják meg. Az expozíciókorrekció például az alulexponált képek felderítésére szolgál, hogy több részletet fedezzen fel. A színárnyalat-korrekciót akkor alkalmazzuk, ha például egy kép mesterséges fényben készült, és erősen sárgás színárnyalatú. A jól exponált, jó fehéregyensúlyú képek kevesebb korrekciót igényelnek.
Ezeket a globális korrekciókat helyi képbeállítások követik. Például a kép sötét területei és árnyékai világosabbá válnak, hogy az alulexponált arcok jobban látszódjanak az ellenfényben. Hasonlóképpen, a kép nagyon világos területeit, például a fehér felhőket kissé sötétíti a részletgazdagság javítása érdekében. A helyi beállítások kisebb mértékben a különböző színterületeken is elvégezhetők, például a különböző arcok bőrszínének kellemesebbé tétele érdekében. Végül a kép élessége is módosítható kissé a kép területétől függően.
A kép osztályától függően egyéb képjavítások is alkalmazhatók, például automatikus vörösszem-csökkentés vagy zajcsökkentés a nagy érzékenységű képek esetében.
Bár sok korrekció személyes ízlés kérdése, az expozíció, a színtévesztés és az árnyékok korrekciója például a legtöbb esetben jelentősen javít számos olyan képen, amelyek eredeti állapotukban nem lennének kielégítőek.
Képjavítás engedélyezése vagy letiltása?
Ha a képeket saját maga szerkesztette egy képszerkesztő alkalmazásban, javasoljuk, hogy kapcsolja ki a képjavítást. Vegye figyelembe, hogy a Beállítások menüben alapértelmezés szerint kikapcsolhatja a képjavítást. Ha ez a beállítás be van kapcsolva, a Képjavítás nem lesz automatikusan alkalmazva a képekre. Később azonban manuálisan is aktiválhatja minden egyes képhez.
Ha nem végzett képjavítást, és a képek egyenesen a mobiltelefonjáról vagy fényképezőgépéről származnak, mindig javasoljuk, hogy engedélyezze a képjavítást.
Saját készítésű PNG-k és átlátszó PNG-k
Ha olyan PNG-ket használ, amelyeket saját maga készített és illesztett be a szoftverbe, és amelyek átlátszóak, javasoljuk, hogy mindig kapcsolja ki a képjavítást, különben a PNG-fájl nem kívánt módosításaihoz vezethet.